Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Miejsce na każdy temat.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od dłuższego czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Mam zamiar aby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:
maxkolonko

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz zrobić kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do 10 firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie dowiedz się się o warianty i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych dochodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.