Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Miejsce na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od dłuższego czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Mam zamiar aby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego kształtu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Trafione pomysły i ich wdrożenie, oszacowanie właściwego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na znakomitym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/08/czy-warto-jest-sie-zarejestrowac-na-terapia-zylna-kurs-online/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz zrobić kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do 10 firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie dowiedz się się o warianty i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych dochodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Wolna amerykanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości