Tkaniny dzieciece sklep

Miejsce na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który oferuje tkani dziecięce to dobry pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, iż każdy biznes dobrze przemyślany może przynieść zysk jego inwestorom. Na samym początku powinno się uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być uzupełnieniem sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny towar. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Dlatego odradzam budowanie biznesu jedynie o sprzedaż w Internecie. Sporo ludzi zada pytanie, dlaczego mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to objaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba uwzględnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po upływie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to rząd 1100 zł za miesiąc.

Kolejny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w przeglądarce internetowej. Specjalnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i można go pominąć w miesięcznym bilansie kosztów. Wracający do reklamy sklepu w Internecie. Trzeba określić hasła do promocji. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep internetowy opłata za miesiąc to wydatek od 150 do 200 zł. Takich fraz powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za ten sposób promocji sklepu internetowego wydamy około 2000 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć inne wydatki związane z promocją. Należą do nich między innymi marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. Tak więc w pierwszej fazie trzeba pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży oferowanych tkanin dziecięcych. Pomocne może być Allegro lub inne serwisy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wybranych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Wolna amerykanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości