Dobra reklama strony internetowej w skrocie

Miejsce na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Posiadanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe słowa kluczowe wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Form reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwego hasła: strony internetowe Radom lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do właściwej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego rodzaju serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Wolna amerykanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości